Vind och vattentät jacka med tejpade sömmar och god andningsförmåga. Hel dragkedja upp i krage med k edjeskydd. Två framfickor med dragkedja, justerbar huva, och reglerbart ärmslut. Upptäck Top Swede 174 Shell Jacket, en högpresterande jacka designad för yrkesverksamma inom bygg oc h industri. Denna jacka är både vind- och vattentät med tejpade sömmar som säkerställer maximalt sky dd mot väder och vind. Jackan har en hel dragkedja som går ända upp i kragen med ett kedjeskydd och en överliggande slå med kardborreknäppning för extra skydd. Med två framfickor med dragkedja och en innerficka erbjuder jackan praktisk förvaring för verktyg och personliga tillhörigheter. Den justerb ara huvan och reglerbara ärmslut ger optimal anpassning och komfort. Jackans goda andningsförmåga gö r den bekväm att bära under hela arbetsdagen. Med sin moderna design och hållbara konstruktion är To p Swede 174 Shell Jacket idealisk för olika arbetsmiljöer där pålitligt skydd är avgörande. Välj Top Swede för arbetskläder som kombinerar funktionalitet, hållbarhet och stil - både på och utanför job bet.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 684,00 |
Black
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
| Material | 100% Polyamide |
| Modell | Unisex |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 40°C,Do not bleach,Tumble dry with low heat,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 8 000 mm |
| Huva | Yes |
| OEKO-TEX | SE 21-276 |
| Breathability | 5 000 g/m²/24h |
| Rainwear | Yes |
| Certifikat | EN 343 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| XS | 80 |
| S | 277 |
| M | 244 |
| L | 231 |
| XL | 177 |
| XXL | 170 |
| 3XL | 17 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |