Cutter & Buck Oak Harbor Jacket Ladies är designad som en hoodtröja men ger lika bra värmeskydd som en jacka. Ärmar och sidopaneler i stretchigt mjukt polyestertyg med fleeceinsida. Jackan är kviltad och vadderad fram- och baktill med Sustans® i återvunnet material från DuPont- Sorona®. Damjackan har huva och herrjackan har en krage. Låsbara dragkedjor framtill och i fickor. Bär Oak Harbor som den är tidigt på säsongen eller under ett skyddande lager.
Finns även i herrmodell
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 866,00 |
Svart
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL |
| Modell | Dam |
| Material | Yttertyg 1: 100% polyester. Yttertyg 2: 100% polyester. Vaddering: 100% polyester |
| Tvättråd | Mild maskintvätt 30 grader, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Hängtorkas, Stryk ej, Ej kemtvätt |
| Textilvikt | Shell fabric 1: 165 g/m², Shell fabric 2: 280 g/m², Padding: pearl padding |
| Bruttovikt | 0.442 kg |
| Nettovikt | 0.3978 kg |
| Netto förpackningsvikt | 3.978 kg |
| Bruttovolym | 0.00487 m³ |
| Nettovolym | 0.0044 m³ |
| Förpackningsvolym | 0.0648 m³ |
| Bruttovikt förpackning | 4.42 kg |
| Förpackning | 10 PCS |
| Ursprungsland | CN |
| Förpackning | 1 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| Lagersaldo | 96 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 60 st |
| Lagersaldo | 198 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 200 st |
| Lagersaldo | 536 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 240 st |
| Lagersaldo | 261 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 300 st |
| Lagersaldo | 26 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 250 st |
| Lagersaldo | 103 st |
| Lagersaldo inkommande 20260424 | 150 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |