Nordic Drift Trail RCS ryggsäck 24 L kombinerar slitstyrka och funktionalitet i en lätt, PVC-fri design (30 × 17 × 47 cm, 750 g), tillverkad av RCS-certifierad återvunnen polyester med orange detaljer. Ryggsäcken har huvudfack, toppfack och frontfack, elastiska band och fästöglor, reflexdetaljer, regnskydd samt en ergonomisk ryggpanel i mesh med justerbara axelremmar och visselpipa. Levereras med en FSC®-certifierad hangtag och är fullt spårbar via DPP-QR-koder. Perfekt för vandring, resor och vardagsbruk. Varje ryggsäck inkluderar en exklusiv FSC®-certifierad hangtag med detaljerad information, vilket gör den till ett ansvarsfullt val för dig och för planeten.Alla Nordic Drift-produkter är kvalitetstestade. Eftersom vi starkt tror på prestandan och hållbarheten hos vår utrustning omfattas varje produkt av 5 års garanti mot tillverkningsfel.
• Justerbara band
• Fack för flaska
• Midjebälte
• Vattenavvisande
• 5 års garanti
• Äventyrssäker utrustning för utomhusbruk som du kan lita på
• Hållbar och pålitlig
• Högpresterande utrustning
• Förpackad i plastfri FSC®-presentförpackning
• Kvalitetstestad vid varje beställning
7.2 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 735,00 | 715,00 | 696,00 | 676,00 | 664,00 | 651,00 |
Svart
| Storlek | 30 x 17 x 47 cm |
| Vikt | 825g |
| Tryckyta | 70 x 40 mm |
| Material | rPET,rPET |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | AWARE Digital, RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| Nuvarande | 1239 |
| Nästa Leverans : 2026-09-05 | 1000 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |