Bomullskasse True - en hållbar tygkasse till ett svårslaget pris.
Trots det låga priset kompromissar True inte med det som verkligen räknas. Kassen är producerad med socialt ansvar, testad för skadliga kemikalier och klimatberäknad - vilket gör den till ett medvetet val för företag som bryr sig om både planeten och sina kunder.
Med sina klassiska mått (38 × 42-cm) och långa handtag (60-cm) är kassen både praktisk och bekväm att bära - över axeln eller i handen. Den neutrala designen gör den till en utmärkt bärare av tryck, budskap eller varumärke. Notera att endast 1-färgstryck i screen är möjlig på denna kasse. Vid 2-färgstryck, se transferprislista!
Pms 454
| Material | 140 grams återvunnen bomull |
| Vikt | 60 gram |
| Vikt/kolli | 8 kg / 100 st |
| Koldioxavtryck | 0,12 kg |
| Ursprungsland | PAK |
| Övrig information | Vid märkning av färre än 100 tillkommer ett underupplagetillägg. |
| Tryckmetoder | Screentryck |
| Tryckplacering | Framsida / Baksida |
| Tryckstorlek | 24 x 19 cm |
| Storlek | 38 x 42 cm. Handtagslängd 60 cm. |
| Leveranstid | Omärkta produkter 1-2 dagar. Med tryck/brodyr ca: 14 dagar (Undantag finns) |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| 38 x 42 cm. Handtagslängd 60 cm. | 14818 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |