Goodwin Jacket från Matterhorn är en vindtät och vattenavvisande skaljacka i mjukt polyestertyg. Utr ustad med sidfickor, bröstficka, fast huva och Nanotex-ytbehandling för optimalt väderskydd. Goodwin Jacket från Matterhorn är en funktionell och stilren skaljacka, tillverkad i mjuk polyester som ger både komfort och skydd. Jackan är vindtät och vattenavvisande med Nanotex-ytbehandling, vilk et ger ett utmärkt skydd mot regn och blåst. Utrustad med två praktiska sidfickor, en bröstficka och en fast huva, är Goodwin Jacket perfekt för utomhusaktiviteter där väderskydd och rörelsefrihet är avgörande. Med sin smidiga design passar jackan lika bra för arbete som för fritid, vilket gör den t ill ett mångsidigt val för varierande väderförhållanden.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 769,00 |
Black
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
| Material | 100% Polyester |
| Modell | Male |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 40°C,Do not bleach,Do not tumble dry,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 5 000 mm BIONIC |
| Huva | Yes |
| OEKO-TEX | SE 21-276 |
| Breathability | 3 000 g/m²/24h |
| Rainwear | Yes |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| XS | 20 |
| S | 27 |
| M | 59 |
| L | 101 |
| XL | 88 |
| XXL | 52 |
| 3XL | 18 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |