Matterhorn Habeler Jacket är en skaljacka i återvunnen polyester med mjukt stretchtyg. Vind- oc h vattentät med tejpade sömmar, PFC-fri ytbehandling och avtagbar justerbar huva.
Habeler Jacket från Matterhorn är en högpresterande skaljacka tillverkad i återvunnen polyester, per fekt för både arbete och fritid i tuffa väderförhållanden. Den har ett mjukt och smidigt stretchm aterial som ger optimal rörelsefrihet, samtidigt som den är både vind- och vattentät med tejpade söm mar för maximalt skydd mot väder och vind.
Den miljövänliga PFC-fria Bionic Eco-behandlingen ger ytt erligare vattenavvisning.
Med två sidfickor, två bröstfickor och en avtagbar justerbar huva är Habel er Jacket både praktisk och funktionell. Det är det perfekta valet för den som söker en hållbar och mångsidig jacka för alla utomhusaktiviteter.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1259,00 |
Black
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XL |
| Material | 100% GRS Certified recycle polyester,100% GRS Certified recycle nylon |
| Modell | Male |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 40°C,Do not bleach,Do not tumble dry,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 10 000 mm BIONIC |
| Recycled Material | Yes |
| OEKO-TEX | SE 23-297 |
| Breathability | 8 000 g/m²/24h |
| GRS | Yes |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| XS | 20 |
| S | 26 |
| M | 88 |
| L | 80 |
| XL | 91 |
| XXL | 95 |
| 3XL | 53 |
| 4XL | 24 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |