BIC Super Clip Ecolutions är en miljösmart kulspetspenna med stora ytor för reklamtryck. Pennkropp och klips är tillverkat av 83% återvunnen plast. Med refill och fjäder inräknade i totalvikten innebär det av pennan består av återvunnet material till hela 70%. Super Clip har en stilren modern design och ett stort klips som passar bra för märkning. Pennan kan tryckas med vanligt screentryck alternativt med BIC BritePiX Digitaltryck, 360 grader runt om hela pennkroppen.
| Antal | 250 | 500 | 1000 | 2500 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 11,25 | 10,10 | 8,95 | 8,17 |
Flera val
| Ursprungsland | Spanien |
| Vikt | 11g |
| Längd | 144mm |
| Förpackning | 250st i kartong |
| Refill | 1,0mm Standard Plastic Type BP |
| Bläckfärg | Blå |
| Skrivlängd | 1400m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 3460001E50 R1Produkttyp: Miljöpenna Återvunnen plastStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |