Detta moderna och stilrena set innehåller två pennor: en evighetspenna och en klassisk kulspetspenna med lock och klämma. Båda pennorna är designade med stil och funktionalitet i åtanke, tillverkade av RCS-certifierat återvunnet rostfritt stål och försedda med en gummiyta för ett bekvämt grepp och en matt finish. Med en balanserad vikt ligger de skönt i handen och gör skrivandet bekvämt och stabilt. Evighetspennan erbjuder obegränsat skrivande, medan kulspetspennan har en spets på 1,00 mm och ger en jämn och konsekvent skrift med dokumentblått bläck som räcker upp till 1200 meter. Denna produkt är tillverkad av 52 % RCS-certifierat återvunnet aluminium och 10 % RCS-certifierat återvunnet rostfritt stål. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 62 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• "Infinity"-penna
• Bläckpenna
• Blått bläck
• Bekväm design
• Metallclip
0.84 KG
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 126,00 | 123,00 | 119,00 | 116,00 | 114,00 | 111,00 |
Svart
| Storlek | 2.3 x 1.5 x 14 cm |
| Vikt | 63.5g |
| Tryckyta | 40 x 5 mm |
| Material | Återvunnen aluminium,Återvunnet rostfritt stål |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Additional pen safety test, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| Nuvarande | |
| Nästa Leverans : 2026-07-09 | 1243 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |