Solglasögon med RCS-certifierad återvunnen transparent PC-ram. Med färgade speglade linser. Totalt återvunnet innehåll: 72% baserat på produktens totala vikt. RCS-certifiering säkerställer en helt certifierad leveranskedja för det återvunna materialet. Linserna uppfyller EN ISO 12312-1, UV 400 och CAT 3. Förpackade i en FSC® kraftlåda.
0.09 KG
Svart
| Storlek | 14.7 x 4.9 x 3.2 cm |
| Vikt | 27.2g |
| Tryckyta | 50 x 7 mm |
| Material | rPC |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv EN ISO 12312-1 om ögon- och ansiktsskydd, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms och frakt. |
| Nuvarande | 5132 |
| Nästa Leverans : 2026-08-10 | 10200 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten, dess pris eller om ditt tryck eller brodyr. Är du tex osäker på vilket tryck du ska välja eller om du vill ha flera tryck på samma artikel än det som går att beställa i shoppen så kontakta oss här eller ställ frågan via vår chat - så hjälper vi er.
Vi återkommer alltid med svar så snabbt vi kan.
För UF Ungdoms företag - Ni är välkomna att handla hos oss när det gäller direkta webshopsbeställningar. Vi har dock ingen möjlighet att erbjuda sponsring eller samarbeten i övrigt med UF. Betalvillkoret för UF är alltid förskott. En förskottsfaktura mailas er efter beställning och när vi emottagit betalning för den expedierar vi er beställning.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |